Pürüzsüz Cildin Anahtarı; Hyalüronik Asit

0

Son zamanlarda cilt bakımında sık sık duyduğumuz, herkesin şiddetle tavsiye ettiği hyalüronik asidin cilde sayısız faydası var. Hyalüronik asit cildimizde doğal olarak bulunan ve cildin nem dengesini sağlayan mucizevi bir maddedir.

Cildin doğal ışıltısını sağlayan hyalüronik asit ağırlığının 1000 katı suyu hapsedebilir. Cildin doğal ışıltısına kavuşmasını sağlayan hyalüronik asidin diğer faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Dolgun
  • Genç
  • Canlı
  • Pürüzsüz
  • Sıkılaşmış bir cilt görünümüdür.

Özellikle sağladığı yoğun nem sayesinde cildimizde bulunan lekelerin giderilmesini sağlar. Düzenli kullanım sonrası ciltte bulunan açık ve koyu renk lekeler giderilir, koyu göz altı halkaları açılır ve cilt eşit renk tonuna kavuşur.

Antioksidan özelliği bulunan hyalüronik asit, cildi serbest radikallerin sebep olduğu hasarlara karşı korur, hücrelerin yenilenmesine destek olarak hasarların giderilmesini sağlar.

Hyalüronik asidi hangi cilt tipinde olanlar kullanabilir?

Yaşlanma karşıtı özelliği bulunan hyalüronik asit, cildimizde doğal olarak bulunduğu için tüm cilt tipleri ile uyumludur. Su bazlı madde; kuru, yağlı ve karma ciltler ile mükemmel bir uyum sergiler, nemi cilde hapseder. Böylece cilt dokusu düzenli olarak yenilenir. Yenilenen cilt dokusu yaşlanma belirtilerini geciktirir, leke görünümünü azaltır, sivilce ve akne oluşumunu engeller, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

Hyalüronik asit bakımından zengin olan ürünlerimizi incelemek için tıklayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X