Yaşlanmayı Durdurmak Mümkün mü?

Blog Görsel 1

Yaşın ilerlemesi ile beraber kırışıklıklar, sarkmalar ve çizgiler korkulu rüyamız olmaya başlar. Bu yüzden çeşitli bakım ürünleri ve estetik desteği ile çözüm arayışına gireriz. En çok bilinen çözüm anti aging ürünler ve elbette botokstur. Estetik yöntemlere başvurmadan cildin gençleşmesini sağlamak mümkün müdür?

Gelişen teknoloji ile beraber üretilen anti aging ürünleri cildin nem dengesini koruyarak ince çizgiler ve kırışıklıklara karşı bir çözüm olmuştur. Özellikle 25 yaş itibari ile cildimiz yaşlanmaya başlar. Yaşlanmanın sebepleri arasında fazla mimik kullanımı, cildin nemsiz ve kuru kalması, güneş ışınları ve az su tüketimi vardır. Güneş ışınlarına maruz kalan cilt erken yıllarda yaşlanma belirtileri gösterir.

Cildimizin yaşlanmasını geciktirmek için mutlaka bakım ürünleri kullanmalıyız. Kullancağımız bakım ürünlerinin içeriğini araştırarak kollajen oluşumunu destekleyen, cildin nem dengesini sağlayan, boswellia vitamini ile cildin sarkmasını önleyen etkenler olup olmadığına mutlaka dikkat etmeliyiz.

Yaşlanma karşıtı bakıma ne zaman başlayamalıyız?

Genel olarak insanlar ilerleyen yaşlarda veya kırışıklık oluşumu başladıktan sonra yaşlılık karşıtı bakım yapılması gerektiğini düşünür. Fakat bu yanlış bir kanıdır. Cildimiz çoğu zaman 25 yaş itibariyle ve bazı durumlarda daha erken bir şekilde yaşlanmaya başlar. Özellikle bakımının  yapılmadığı durumlarda ciltte yorgunluk, sarkma ve kırışıklık çok erken yaşlarda belirir. Bu yüzden kırışıklar oluşmadan önce anti aging ürünleri ile cildimize destek olmalı, kırışıklıkları önlemeliyiz.

Yine yaz kış demeden gün içinde güneş kremi kullanarak cildimizi güneşin zararları ışınlarından mutlaka korumalıyız. 

Yaşlanma karşıtı bakım setleri kullanarak cildimizin kollajen üretime destek olabiliriz.

Yaşlanma karşıtı cilt bakım seti ürünlerimizi incelemek için tıklayın.

X